Assoc. Prof. Dr. M. Kudret Yurtseven

A GREAT LOSS


Assoc. Prof. Dr. M. Kudret Yurtseven
1948 - 2019

Bölümümüz kurucularından ve ilk Bölüm Başkanımız (1994-1998) Doç. Dr. M. Kudret Yurtseven hocamızı 8 Mart 2019 günü kaybettik. Sevgimizi sonsuza kadar yaşatacağız.

We have lost Assoc. Prof. Dr. M. Kudret Yurtseven who was one of the founders of our Department and the founding chair between 1994-1998. We will carry his love forever.


Hocamız anısına bırakılan mesajlar (Messages posted in his memory):

 • Tuğçe Demirbaş Thursday, 11 April 2019
  Gerçekten büyük kayıp... Benim canım Kudret Hocam, arkadaşım, dert ortağım. Kıbrıs'ta başlayan tanışıklığımız İstanbul'da arkadaşlığa dönüşen bir süreç ve şimdi... Gerçekten çok üzgünüm. Nezaketin ve asaletinle anacağım hep. Seni çok seviyorum, ışıklar içinde uyu.
 • Ugur Yucelt Thursday, 21 March 2019
  Kudret ile 6 seneAmerikda beraber caliostik, ayni bolumde degildik ama cok yakin arkadasligimiz oldu. Vefatini duyunca sok ol;dum. Allah rahmet eylesin. Cok iyi bir insandi, kendinden once baskalarini korurdu. Topragi bol olsun.
 • ERDENER KAYNAK Thursday, 21 March 2019
  Kudret ile birlikte ayni yil (Agustos 1986) Pensilvanya Devlet Universitesi Harrisbur Kampusuna katildik. Alti yil sureyle ayni universitede beraber calistik. Ayrica ailecede tanismaktaydik. Burada bulunan tum Turk aileler ondan daima sitayisle bahis etmektedirler. Iyi kalpliligi, yardim severligi, entellectuel durusu hepimizin gonlunu aldi. Esim, ben ve uc kizimiz ona Allah'tan rahmet diler, daimi mekani cennet olsun derim. Nur icinde yatsin, sevgili kardesim Kudret
 • aybike güre izmit Monday, 18 March 2019
  We are gratefull to Prof. Dr. Mr. Kudret in order for establishing our department. Rest in Peace.
 • Emmanuel Joseph Saturday, 16 March 2019
  My condolences sir. Thank you for building and starting what we have today. You will be remembered.
 • Nesim Erkip Thursday, 14 March 2019
  Kudret'i hep guler yuzu, sakinligi ve yumusak mizaci ile hatirlayacagim.
 • Anwar HASSAN Wednesday, 13 March 2019
  I studied industrial engineering because of Dr.Kudret , when I first arrived to Cyprus I knew I wanted to study engineering but I had no specific ideas. I researched all the engineering disciplines available and got stuck with trying to understand what IE was all about. I went to the department "the first IE building" and went to see the department secretary Ms. Amena at the time. I asked her to meet someone who could explain to me what IE was, I never thought I would meet the top man. He invited me to his office, we had a good chat. I told him that I researched IE and found many definitions, and that I was confused and needed to understand, we had an interesting discussion. he then invited me to attend a session he was organizing to introduce new students to the faculty members and insisted that I re-ask the same question again at the session, when I did, he asked all teaching members to answer the question each in his own words. the answers were different, he then concluded with explaining that IE is what you make of it and that different professionals with different focuses will often interpret IE in different ways but the core always remains the same, IE was about striving for perfection through the commitment to efficient and effective utilization of man, machine, time and money. I joined IE the next day. Dr. Kudret's door was always open to me, and he always made the time to listen and give advice. For that I can't thank him enough. May he rest in peace
 • Işık Aybay Wednesday, 13 March 2019
  Kudret Hoca ile 1994 yılında DAÜ'ye geldiğimde tanıştık. O Endüstri Mühendisliği, ben de Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak atanmıştık. Bir süre komşu ofisleri ve bir sekreteryayı paylaştık. Ayrıca Salamis Otel'in o zamanlar DAÜ lojmanı olarak kullanılan binasında da farklı katlarda ama komşuyduk. Uzn yıllar Fakülte Kurulu ve Senatoda birlikte çalıştık. Kendisi çok iyi niyetli ve uyumlu bir insandı. Vefat haberi beni çok üzdü. Işıklar içinde yatsın...
 • Evren Bulancak Wednesday, 13 March 2019
  Bölümümüzün kurucularından Kudret hocamız hatıralarımızda hep yaşayacak... Neşeli hali, sevecenliği, nazikliği, yardımseverliği ile süper bir kişiydi. Mekanınızın cennet olduğundan hiç şüphem yoktur. Nurlar içinde uyuyun.
 • Taylan Ula Wednesday, 13 March 2019
  Kudret'le Yeditepe Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümünde uzun seneler birlikte çalıştık. Çok değerli, iyi, efendi ve olgun bir insandı. Onu çok özleyeceğim. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın.Anı Defteri için Mesaj Bırakın (Please post your message):

 

*: Mandatory field
İsim Soyisim *
Name Surname
E-Posta *
E-Mail
Duygu ve Düşünceleriniz
Your Feelings and Thoughts
Security Check *


 


Murat-Kudret-Yurtseven